Penktoji Pyragų šventė!

Penktoji Pyragų šventė!

 

,,Vapukuotukaslgyti medų labai smagu, bet yra tokia akimirka, prieš pat valgant, kai būna dar smagiau, tik Pūkuotukas nežino, kaip ji vadinasi.“Mikė Pūkuotukas

 

Mikė Pūkuotukas gal ir nežino, kaip vadinasi akimirka prieš medaus arba pyragų valgymą, tačiau mes žinome. Tai akimirka, kai pyragų yra pilnas kabinetas, virtuvė ir palangės, jie savanorių pjaustomi, dėliojami, puošiami ir labai labai greitai bus ragaujami visų mūsų svečių.

Taip taip taip! Prieš kelias savaites Visuose Šventuose vėl vyko Pyragų Šventė, jau penktoji, ir joje buvo nematytas ir neregėtas skaičius pyragų. Mes juokiamės, kad buvo 46 planuoti pyragai ir dar keliolika siurprizinių. Darbuotojų, savanorių, kolegų ir draugų entuziazmas buvo didžiulis ir savo rekordą mes pasiekėme – lygiai 46 pyragai gulėjo ant mūsų didžiulio stalo, tačiau mūsų nuostabai daugelis atėjusių svečių rankose taip pat laikė pyragus. Turėjome greitai nukraustyti stalą kitame kambaryje ir sudėlioti dar 10 ar 15 pyragų.

Kiekvienais metais pyragų šventė būna kuo nors išskirtinė: pyragų gausa, vieta, kurioje ji rengiama, kolegų prisidėjimu, bendruomenės pažinimu. Ši šventė turėjo vykti mūsų vidiniame kieme, su daug žvakių, gyva muzika, rudeniniais lapais ir kaštonais. Būtent rudenį, o ruduo tuo ir pasižymi, kad ne visada šviečianti saulė šildo, o vėjas būna šiltas ir geranoriškas. Visą dieną intensyviai ruošiamės saldžiąją puotą kelti lauke, kabinome skelbimus, prašėme, kad kiemelyje neliktų mašinų, nešėme stalus, šlavėme kiemą, kabinome piešinius ir galų gale pamatėme, kad kyla toks vėjas, jog vienu savo gūsiu visus mūsų pyragus pavers smėliniais. Tiesa rankų nenuleidome ir sugužėjome į kiemą su kibirais, puodais ir šluotomis: pilsime vandenį, kad smėlis sušlaptų ir vėjas niekadėjas jo nesugebėtų pakelti! Su šia problema gal ir būtumėme susitvarkę, tačiau greitai supratome, kad žvakės, kurios turėjo sukurti visą vakaro jaukumą tikrai nedegs ir čia net vanduo mums nepadės, taip pat pagalvojome, kad vėjas ne tik kelią dulkes, tačiau kuria ir šaltį, taigi likus valandai iki šventės susirinkome savo daiktus ir veiksmą perkėlėme į vidų.

Nors tilpome tikrai sunkiai buvo labai smagu ir, žinoma, skanu, džiaugiamės, jog šį kartą mus aplankė daug svečių, rėmėjų, draugų, buvusių savanorių!

Šiais metais visos aukos už pyragus (364 eur) bus skirtos dienos centro grindų remontui!

Ačiū už nuostabiai sukurtą laiką drauge! Esame tikri, kad būtų patikę net ir Mikei Pūkuotukui!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.