Vaikų dienos centras


Visų Šventųjų šeimos paramos centre viekiančiame VDC veikla yra vykdoma struktūruotai, siekiant atliepti vaikų-tėvų poreikius, ugdyti, palaikyti bei skatinti vaikų socialinius, emocinius ir dvasinius įgūdžius (organizuojamos plataus spektro programos), vykdoma pilnavertė integracija į visuomenę, užtikrinamas saugumas. Programas veda socilainis darbuotojas, dailininkas ir kiti savo srities profesionalai. Šalia proofesionalių darbuotojų į pagalbą telkiasi savanoriai iš užsienio ir Lietuvos. Visų Šventųjų šeimos paramos centre veikia trys atskiros VDC vaikų grupės: mažųjų grupė (7- 10 m.), paaugliukų grupė (11- 13 m.) ir paauglių grupė (14- 18 m.), kuriose darbas su vaikais yra aiškiai struktūruojamas:

  • Namų darbų ruoša
  • Pietūs
  • Ugdomoji programa
  • Refleksija (dienos aptarimas)

Kiekvienoje grupėje yra naudojami prosocialaus elgesio skatinimo ir palaikymo planai, kurie kiekvienam vaikui yra sudaromi individualiai. Elgesio korekcijos planu siekiama ugdyti ir palaikyti tinkamą ir pageidaujamą vaiko elgesį. Dienos aptarimo (refleksijos) metu aptariama elgesio raiška, vykdomas konfliktų sprendimo įgūdžių ugdymas, kurio metu, siekiama mokyti vaikus konfliktus spręsti tinkamais būdais. Ketvirtadieniais mažųjų ir paaugliukų grupė dalyvauja Šv. Mišiose Visų Šventųjų bažnyčioje.

VDC reguliariai lankantys vaikai užtikrinami dalyvauti nemokamose, Visų Šventųjų šeimos paramos centro organizuojamose, vasaros stovyklose.